Historie 2006

Činnost Mateřského centra Beruška byla zahájena zahajovací schůzkou dne 16. 3. 2006 v restauraci U zeleného stromu v Nepomuku, kde byla přítomná i zástupkyně městského úřadu v Nepomuku p. Blanka Čubrová. Zakládajícími členy Mateřského centra Beruška byla paní Blanka Palečková, paní Kateřina Bělochová, P. Paleček a pan Běloch.

24. 6. 2006 Ministerstvo Vnitra potvrdilo registraci Občanského sdružení Beruška Nepomuk a dne 5. června 2006 byly schváleny stanovy tohoto sdružení.

V září téhož roku byly Mateřskému centru bezúplatně pronajaté opravené nebytové prostory

o rozloze 100m2 v Nádražní ul. č. 476, Nepomuk Městským úřadem Nepomuk.

Rok 2006

Od 1. listopadu 2006 probíhá v těchto prostorech pravidelná programová nabídka:

• ŠIKULA pondělní tvoření od 9:30 do 11hod. vede p. Věra Kastnerová a p. Helena Hozmanová

• DÍVČÍ KLUB probíhá v úterý od 16:30 do 18hod. pod vedením p. Václavkové

• ANGLIČTINA pro maminky, středeční dopolední program lektorky: Mgr. Ničová,

Mgr. Zeithamlová, p. Bělochová

• ANGLIČTINA pro děti hravou formou, kam je doprovází jejich rodiče nebo prarodiče

lektorka Bc.Zuzana Smithová

• KLOKÁNEK je pohybový a hudební kroužek, probíhá ve čtvrtek od 9:30 do 10hod. Pod vedením p. K.Bělochové a p. Jany Tyrpeklové.

• KRTEK – pohybový kroužek, probíhá v tělocvičně ZŠ ve čtvrtek od 17.hod pod vedením B. Palečkové

• KAVÁRNA pro maminky příležitost pro výměnu zkušeností v oblasti rodičovství.

Občasné a příležitostné akce:

• HALLOWEEN PARTY konané 2. 11. 2006 program připravila Bc.Zuzana Smithová,

Která žila 5 let v Anglii, kde tento svátek patří k tradičním.

• SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ MC BERUŠKA NEPOMUK 7. 12. 2006

veřejnosti byly představeny prostory MC Beruška, proběhlo vyhodnocení podzimní výtvarné soutěže,

které se zúčastnily Mateřské školy z Nepomuku a okolí. Po té se přítomní aktivně zúčastnily malování                         dřevěných vánočních ozdob. Seznámení s programem a nabídkami MC Beruška.